Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stručně o roce 2008

16. 6. 2008

Stručně o roce 2008:


ObrazekZima 2007-8byla mírná.

Výsledky zimního odběru měli dopadly dobře, včelstva máme zdravá. Zimu přečkalo v pořádku 27 včelstev ze 30. Uhynula tři včelstva, ale byla to ta, u kterých jsme měli na podzim problémy s matkami a včelstva nebyla tak silná.

Zimní odběr měli na kontrolu Warroázy


Na jaře jsme začali s obměnou starých nevyhovujících úlů "zadováků" ve včelíně v Malé Štáhli u Rýmařova za nové moderní nástavkové. Čekalo nás i včely mnoho práce, aby se znovu včelstva dostala do síly ve dvou plodištích 11rámkových nástavlů. Toto se podařilo, ale projevilo se to sníženým výnosem jarního medu, protože včely byly velice zaměstnány budováním nových mezistěn.

Obrazek Starý úl "zadovák" (možná víc než 100 let)


Obrazek Nový nástavkový úl s dvěma plodišti

Dále jsme se soustředili na tvorbu oddělků s mladými šlechtěnými matkami:

ObrazekPomocí přelarvování včelích vajíček nakladených šlechtěnou matkou F1 se nám podařilo vypěstovat asi 20 matečníků, které se staly základem pro nové oddělky. Pomocí nich obměňujeme matky a posilujeme potřebná včelstva.Výroba mateřích misek ze včelího voskuObrazek


Uměle vychované matečníky v úle pro tvorbu oddělků

Obrazeknové styrodurové plemenáče s oddělky
 

Náhledy fotografií ze složky Rok 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cav

(david, 10. 10. 2010 21:53)

lubi sa mi tvoja stranka.Ja som tak isto mladi vcelar.Vcelarim 13 rokov............Teras mam 18.Bivam v suramoch.Moj email D.prievalsky@centrum.sk

včelín

(Millerová, 12. 5. 2010 13:51)

Dobrý den.
Na vašich stránkách jsem objevila jak jste stavěl včelín s průhlednou vlnitou střechou. Protože se zrouna pouštím do stavby včelína a toto vaše provedení mě velice zaujalo vzhledem k osvětlení včelína mám prozbu zda byste mi mohl zdělit své zkušenosti s tímto provedením. Starší včelaři mě odrazují od průhledné střechy, proto že včely budou ve včelíně jakoby pod volnou oblohou a proto neklidné při práci s němi. Děkuji za odpověď.
Millerová
z.miller@vilny.cz

http://www.uspesnyvcelar.euweb.cz/

(http://www.uspesnyvcelar.euweb.cz/, 2. 3. 2009 14:07)

Máte hezké stránky.
Navštivte ty mé na http://www.uspesnyvcelar.euweb.cz/, kde naleznete pravidelné reportáže pro včelaře i širokou veřejnost o včelařství.
Jinak Vám docela fandím!

A co dál?

(www.lucka345.blog.cz, 28. 2. 2009 23:05)

A co dál? Tady informace nějak vázne...